CoSkUnSeVgiLeR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

isim bul sözlere.1

isim bul sözlere.1 Empty isim bul sözlere.1

Mesaj tarafından esra Çarş. Ara. 30, 2009 8:57 am

Yine saat hain beklemedi beni gidiyor ,yetişemedim yine akşamın
oluşuna,yetişemedim güneşin batışına tıpkı sabah doguşuna yetişemediğim gibi,hüzün treni desem çoktan gecti ,genclikse gecti gitti ,ne o zaman??? köpüren öfke bilemiyorum ,bir çicekmi koparmalı ? bir şarkımı yazmalı? ne yapmalı ? alsada beni bu beni götürse benliğimden,bir camın buğusunda
ismini yazmalı mutlulugun resmini yapmalı sevdanın, herşeyden uzak herşeyden birhaber,ne sonbahardan haberdar ne geleceginden ilk baharın,O zaman herşeyden uzak bir masal yazmalı sevdalar ülkesinin kenar sokaklarında belki birde turna görür selam yollarsın bilemediğim sevgiliye, yorgunum yıkık viran yorgunum çökmüş toz duman, çekemiyorum !!!!

Artık bir sözün bin yıl kölesi olmaya yeminlerde kafi gelmiyor yudum yudum
çocuk çocuk!! bahar ortası gibi!! bir çigdem gibi ayazın ortasında acan !! bir tren gibi gecenin ortasında uykumu bölen yırtmakmı
gerek acılar gemisinin buz denizlerini yırtarak ilerledigi gibi?

Bilemiyorum kahpece gülüşlermi dostlugun bilinen çizilmiş resmi ama ben o resmi şarkılara yazmıştım ,cam şişelere koyup denizlere bırakmıştım ki!! bir çift sevdalı aşık bulsun okusun mutlu insanlarda
var desinler sevinsin ler demiştim.
şimdi yagmur var şimdi hava soğuk rüzgar .şimdi karanlık şimdi
hoyrat şimdi bela şimdi tedirgin şimdi utanmaz saatler şimdi kahpeliğin saati ilerde bir karanlık bir düşman belki bir hayvan belkide bir taş arkamda bir ses belki kahpeliğin ayak sesi belki bir silahın kurulumu belkide bir rüzgar bir kedi:) Korkmak ne güzel yaşamak sıradan biri olmak; olabilseydim keşke keşkeleri bir kenara atalı çook oldu be gülüm, sıradan insanlara sıradan gözle bakalı bazen hiçe sayıp
oralı olmayışım bazense uzaktan seyredip bende olabilseydim demek:))

Bir çocuk koşuyor karşıdan bana dogru,,hayır hayır bana degil benden tarafta annesi var ona doğru çocuklugum geliyorya aklıma ağlamasan olmazmı demeye kalmıyor vuruyor kahpe geçmişim vuruyorda yeniden vuruyor
durmuyor ... kanıyorda yaralarım cigerim ama dinmiyor kanıyorda durmuyor kanıyor ağlıyor... küçük daha en fazla 3 yaşında püsküllü pantolonu kırmızı örme şapkası ve soğuktan koruyan acık krem rengi kabanı.. gülüyor bakkala girmiş bakkalcı sevmiş onu ve eline bir ucuz gofret
vermiş gelde ağlama şimdi... gelde dünyayı verme o çocugun yerinde 1 dakika olabilmek için gözleri ışıl ışıl aklıma geliyor
şimdi bir bir günlerim tatlı sularda sıra beklemek ve hatta sıra için kavgalar etmek, bazen bir plastik top parasıı için kapı kapı komşuların suyunuda getirip istemeden harclık alabilmek. 12 kişi bir top almayı özledim tahtadan kesip ayakkabı boyalarıyla boyadıgımız silahlarımız ve katil polis oyunu oynamak ..... benim hayallerim vardı benim umutlarım hatta güzel rüyalarım vardı birde sevdiğim bir yada 2 kişi vardı ,şimdi ise sevdiğim kimse yok :
Ama ben sadece yok diyorum ben burda onlarsa yok ben sevdim onlar yok .
ben insanları sevdim amcaları sevdim yaşlı teyzeleri sevdim ben sokak kedilerini sevdim köpekleri sevdim taşları sevdim kuşları...

sevdim.........
bir bir elimden aldılar sen sevme dediler insanlar aldattı insanlar benim insanlığımdan aldı yudum yudum ,yalan yalan gülerek canımsın sen diyerek utanmayarak...... insanlar aldı hayvanları sevme dediler onlar değersiz dediler onları öldürerek onları sevdiğim için insan dururken
hayvan sevilirmi diyerek.... ama nerden bilecek onlar insanlardan daha dostmu dost...
tikssindim
insanlardan usandım insanlardan kaçtım.... taşları sevdimya onlarda çok soğuk....sen hiç yaşadınmı yanlızlığı terkedilmişligi.... sen hiç eskimiş bir elbise gibi sokağa atılmışlığını hissettinmi..saatler düşman oldumu sana hiç??...
gözlerini tavana dikip ağladınmı sabahlara kadarr.... perdeleri açmak istemediğin oldumu..... paltonu yüzüne çekip göz yaşını gizlediğin oldumu ......
Neredesin nerdesin insanlık neredesin anne ...
neredesin...
baba......... ablam kardeşlerim diye haykırdınmı...........
seni çekiyormu denizler yağmurlu havalarda seyrettinmi hırçın dalgaların sana öfkeli haykırışlarını....
İşte hergünüm aynı hergünüm dünümden beter hergünüm bir kayıp hergünüm bir sızı
Ölüm! ne korkuyorsunuz beeeeeeeee...............
ölüm gelir alır gidermiş. yok beee kim demiş?
ölüm bir yerden gelmezki ölüm candır ,ölüm hayatın ta kendisidir,ruhum dedigin ölümünde ta kendisidir siz ölüm geldi sandıgınızda
oysaki doğdugunuzdan beri sizle birlikte olan ölüm ,aslında sadece sizi terkedip gitmiştir.

esra